Wysoki kontrast Domyślny kontrast
W dniu 21 lutego 2023r. Zarząd Stowarzyszenia "Krok Dalej" reprezentowany przez panie Mariannę Nowicką i Grażynę Wiącek podpisał umowę z Powiatem Mińskim reprezentowanym przez Zarząd Powiatu Mińskiego, w którego imieniu działali starostowie, panowie  Antoni Jan Tarczyński i Witold Stefan Kikolski, na realizację projektu "PRZYJAZNA ŚWIETLICA".

Projekt  "PRZYJAZNA ŚWIETLICA" zapewni 16 osobom z mózgowym porażeniem dziecięcym - mieszkańcom powiatu mińskiego systematyczną specjalistyczną pomoc edukacyjną, terapeutyczną, psychologiczną, rehabilitacyjną i informacyjną w okresie od 1 marca do 31 grudnia 2023r.
Zadanie będzie realizowane przy ul Budowlanej 12 w Mińsku Mazowieckim w siedzibie stowarzyszenia.

W ramach projektu przewidziano 14 godzin zajęć indywidualnych, 52 godziny zajęć grupowych Klubu Aktywności i 40 godzin zajęć usprawniających. Zabezpieczono pomoc opiekuńczo terapeutyczną w mini świetlicy - 60 godzin oraz wsparcie asystenckie dla osób zależnych uczestników zajęć grupowych  Klubu Aktywności.
Rodziny będą mogły skorzystać z pomocy informacyjno poradniczej dostępnej w siedzibie stowarzyszenia raz w tygodniu, w poniedziałki w godzinach 8 -16.

Projekt "PRZYJAZNA ŚWIETLICA" to część całorocznego programu "Przełamać izolację" realizowanego przez stowarzyszenie od kilkunastu lat z pomocą  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dzięki środkom finansowym pozyskanym z PFRON, Miasta Mińsk Mazowiecki, Powiatu Mińskiego, Wojewody Mazowieckiego w ramach organizowanych przez nie konkursów dla ngo  pomoc wspierająca osoby z niepełnosprawnościami - podopiecznych stowarzyszenia jest systematyczna, dostępna przez cały rok.

 

Zobacz również

W dniu 8 grudnia 2023r. spotkaliśmy się w restauracji "Pod Jesionem" na uroczystej kolacji wigilijnej członków Stowarzyszenia "Krok Dalej"
Spotkanie miało świąteczny charakter i pełne atrakcji dla podopiecznych Stowarzyszenia.
Dziękujemy wolontariuszom Fundacji ORANGE za zorganizowanie animacji i pomoc wszelką aby spotkanie na długo pozostało w pamięci uczestników.
Dziękujemy Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie za wsparcie finansowe naszej imprezy. Zdjęcia z imprezy - w naszej Galerii.

Zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia i dobrego Roku 2024

Nowe władze w Stowarzyszeniu "Krok Dalej"

Umowa Z PFRON podpisana

Umowa z Wojewodą Mazowieckim - podpisana

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wspiera naukę języka migowego

Ważne szkolenia - rusza iPFRON+

Przyjazna świetlica już ruszyła!

PFRON przeciwdziała skutkom inflacji

Dziękujemy serdecznie za 1% podatku PIT

6 października - Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Żegnaj Ewo

Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!