Wysoki kontrast Domyślny kontrast

Celem naszego stowarzyszenia jest taka rehabilitacja dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym (mpd), aby były jak najbardziej samodzielne we wszystkich sytuacjach, i szczęśliwe, na każdym etapie swojego życia. W miarę możliwości staramy się pomóc także innym niepełnosprawnym  dzieciom z rejonu Mińsk Mazowiecki.

Prowadzone działania:

1. Terapia psychopedagogiczna i rehabilitacja lecznicza - zajęcia indywidualne dla dzieci i młodzieży.

2. Pomoc prawna i obywatelska dla rodziców i dla młodzieży - upowszechnianie wiedzy na temat przysługujących praw i przywilejów. Nauczanie aktywnej postawy we własnej sprawie.

3. Spotkania integracyjne dla dzieci - zabawa noworoczna, mikołajki, dzień dziecka, turnieje sportowe, warsztaty plastyczne, wyjazdy w plener, do teatru, na koncerty.

4. Integracyjne Rodzinne Wyprawy po Zdrowie i Przygodę oraz turnusy rehabilitacyjne.

5. "Grupa wsparcia" - comiesięczne spotkania z rodzicami i opiekunami, zaproszonymi gośćmi, specjalistami, także indywidualne wsparcie psychologiczne.

6. Klub Wolontariatu Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym.

7. Uruchomienie edukacyjnych zajęć korekcyjno- kompensacyjnych, z wykorzystaniem komputera, wspomagających rozwój dziecka.

8. Terapia SNOEZELEN w Sali Doświadczania Świata.

9. Regularne, rodzinne wyjścia na basen w Mińsku Mazowieckim.

10. Młodzieżowy KLUB AKTYWNOŚCI - grupowe spotkania z psychologiem, nauka prostych prac biurowych, nauka korzystania z komputera i Internetu, lekcje języka angielskiego, zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczno-ruchowe, wspólne spędzanie wolnego czasu.

Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!